Oxfordshire Hockey Umpires Association
Public Area
Next Week's Fixtures/Appointments
Oxfordshire Hockey Umpires Association
Oxfordshire Hockey Umpires Association
Public Area
Next Week's Fixtures/Appointments
Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Indoor matches are shown in purple. Appointments from other Associations are shown in grey.
Saturday 29th February 2020
Men - MBBO Regional One
Reading 2 v Ashford
Reading 2 v Ashford

@ Reading HC
Umpires not provided by Berkshire HUA
Men - MBBO Regional Two
Reading 4 v West Hampstead 2
Reading 4 v West Hampstead 2

@ Reading HC
BHUAPhil Hills (umpire)
10:30
South Berkshire v Wycombe 2
South Berkshire v Wycombe 2

@ Cantley Playing Fields
BHUAJames R Haworth, Daryl Sudworth (umpires)
Men - MBBO Division One
Maidenhead 2 v Old Merchant Taylors 2
Maidenhead 2 v Old Merchant Taylors 2

@ Altwood School
Umpires not provided by Berkshire HUA
11:00
Newbury and Thatcham 2 v Oxford University 3
Newbury and Thatcham 2 v Oxford University 3

@ Henwick Worthy
Umpires not provided by Berkshire HUA
13:30
Sonning 2 v Eastcote 2
Sonning 2 v Eastcote 2

@ Berkshire County Sports Club
Umpires not provided by Berkshire HUA
Men - MBBO Division Three
12:00
Buckingham v Oxford Hawks 5
Buckingham v Oxford Hawks 5

@ Stowe School
OHUAPat Cross, David Hughes (umpires)
Men - MBBO Lower Divisions
11:00
Oxford v Oxford
Oxford v Oxford

@ Oxford Brookes University
Umpires not provided by Oxfordshire HUA
Ray Hipkin (umpire coach)
Men - Berkshire Schools
15:00
Bradfield College v Cheltenham College
Bradfield College v Cheltenham College

@ Bradfield College
Umpires not provided by Berkshire HUA
15:15
Eton College v Radley College
Eton College v Radley College

@ Willowbrook
Umpires not provided by Berkshire HUA
Women - South Premier Division Three A
10:00
Buckingham 2 v Milton Keynes
Buckingham 2 v Milton Keynes

@ Stowe School
OHUAPat Cross, David Hughes (umpires)
10:00
Reading 3 v Sonning
Reading 3 v Sonning

@ Reading HC
BHUADawn Collis, Tom Webb, Mark Sayers (umpires)
12:00
Wycombe v Harrow
Wycombe v Harrow

@ Wycombe High School
BHUAKim O'Leary, Mark Sayers, Tom Webb (umpires)
Women - Trysports Premier One
11:30
Amersham and Chalfont 2 v Newbury and Thatcham
Amersham and Chalfont 2 v Newbury and Thatcham

@ Amersham and Wycombe College
BHUAKeith Packer, Andy Parsons (umpires)
11:30
Aylesbury v Wallingford
Aylesbury v Wallingford

@ Aylesbury Vale Academy
OHUAPaul Berry, Mike Fulwood, Mike Vince (umpires)
11:00
Banbury v Henley 2
Banbury v Henley 2

@ North Oxfordshire Academy
OHUAJames Bartrip, Mike Tideswell, Jacqui Barlow, Mike Fulwood (umpires)
11:45
Marlow 2 v Maidenhead 2
Marlow 2 v Maidenhead 2

@ Marlow Sports Club
BHUARachel Mann, Ian Martin (umpires)
10:30
Slough 2 v Oxford Hawks 3
Slough 2 v Oxford Hawks 3

@ Slough HC
BHUAAvtar Hunter-Singh, Beverley Thompson (umpires)
16:30
South Berkshire v Oxford 2
South Berkshire v Oxford 2

@ Cantley Playing Fields
BHUAAngela Bowler, Graeme Dow (umpires)
Women - Trysports Premier Two
15:00
Marlow 3 v Sonning 2
Marlow 3 v Sonning 2

@ Marlow Sports Club
BHUAJonathan Crowther, Mariette Truter (umpires)
14:30
Oxford University 2 v South Berkshire 2
Oxford University 2 v South Berkshire 2

@ Iffley Road Sports Centre
OHUAJacqui Barlow, Donovan Rothman (umpires)
11:30
Phoenix and Ranelagh v Oxford Hawks 4
Phoenix and Ranelagh v Oxford Hawks 4

@ Reading University Sports Park
BHUASimon Babes, Angela Bowler (umpires)
13:00
Thame v Reading Rockets
Thame v Reading Rockets

@ Thame Leisure Centre
OHUAPaul Hogben, Dave Settle, Hatty Wood (umpires)
13:15
Wallingford 2 v Wycombe 2
Wallingford 2 v Wycombe 2

@ Wallingford Sports Park
OHUARichard Bennett, Hatty Wood, Paul Hogben (umpires)
12:30
Witney 2 v Oxford 3
Witney 2 v Oxford 3

@ Wood Green School
OHUAJohn Burdett, Jerry Unsworth (umpires)
Sunday 1st March 2020
Men - EH Championship - Tier 4
15:30
Newbury and Thatcham 3 v Bristol University 5
Newbury and Thatcham 3 v Bristol University 5

@ Henwick Worthy
Umpires not provided by Berkshire HUA
Men - Junior Academy Centre - U16
13:30
Oxfordshire U16 v Surrey Panthers
Oxfordshire U16 v Surrey Panthers

@ Banbury Road North
OHUAMark Cumming, David Hughes, Mike Vince (umpires)
16:30
Oxfordshire U16 v Surrey Lions
Oxfordshire U16 v Surrey Lions

@ Banbury Road North
OHUAGary Brock, Mark Cumming, Mike Vince (umpires)
15:00
Surrey v Surrey Lions U16
Surrey v Surrey Lions U16

@ Banbury Road North
OHUAGary Brock, David Hughes (umpires)
Men - Junior Academy Centre - U17
13:30
Berkshire v Buckinghamshire
Berkshire v Buckinghamshire

@ Wellington College
BHUAJames Bartrip, James R Haworth (umpires)
16:30
Berkshire v Hampshire
Berkshire v Hampshire

@ Wellington College
BHUAJames Bartrip, James R Haworth (umpires)
15:00
Hampshire v Buckinghamshire
Hampshire v Buckinghamshire

@ Wellington College
BHUAJames Bartrip, James R Haworth (umpires)
Monday 2nd March 2020
Women - EH Championship - Finals Day (U14 Tier 2)
10:00
Berkshire Schools v National Schools
Berkshire Schools v National Schools

@ Reading HC
BHUAMark Cumming, Simon Milford, Kevin O'Linn, Martyn Shuttler,
Mariette Truter, Alan Wade (umpires)
Tuesday 3rd March 2020
Men - Berkshire Schools
14:30
Eton College v Harrow College
Eton College v Harrow College

@ Willowbrook
BHUASimon Milford, Kevin O'Linn (umpires)
Women - EH Championship - Finals Day (U16 Tier 3 / U18 Tier 4)
09:00
Berkshire Schools v National Schools
Berkshire Schools v National Schools

@ Reading HC
BHUAJames Bartrip, Graeme Cooke, Mark Cumming, Simon Milford,
Kevin O'Linn, Alan Wade (umpires)
Wednesday 4th March 2020
Men - BUCS
14:30
Reading University 2 v Sussex University
Reading University 2 v Sussex University

@ Reading University Sports Park
BHUAKevin O'Linn, Martyn Shuttler (umpires)
Men - BUCS - Midlands Tier 3
14:30
Oxford Brookes University 3 v Oxford University 3
Oxford Brookes University 3 v Oxford University 3

@ Oxford Brookes University
OHUAJames Bartrip, Mark Cumming (umpires)
Women - BUCS
16:00
Reading University 2 v Brighton University 2
Reading University 2 v Brighton University 2

@ Reading University Sports Park
BHUAKevin O'Linn, Martyn Shuttler (umpires)
13:00
Reading University 4 v Royal Holloway University 2
Reading University 4 v Royal Holloway University 2

@ Reading University Sports Park
BHUAElizabeth Penston, Alan Wade (umpires)
Women - BUCS - Midlands Tier 2
14:50
Oxford University 2 v Leicester 1
Oxford University 2 v Leicester 1

@ Iffley Road Sports Centre
OHUATim Dudgeon, Hatty Wood (umpires)
16:30
Oxford University 3 v Nottingham Trent 2
Oxford University 3 v Nottingham Trent 2

@ Iffley Road Sports Centre
OHUANeil Holdstock, David Hughes (umpires)
Women - BUCS - Midlands Tier 3
13:00
Oxford Brookes University 4 v Nottingham Trent 4
Oxford Brookes University 4 v Nottingham Trent 4

@ Oxford Brookes University
OHUAOdette Dawkins, Dawn Tucker, Bradley Young (umpires) Mark Cumming (umpire coach)
Thursday 5th March 2020
Men - Berkshire Schools
15:30
Bradfield College v Dean Close School
Bradfield College v Dean Close School

@ Bradfield College
BHUAMartyn Shuttler, Hatty Wood, Simon Milford (umpires)
Women - BHA Tournament - U12 In2Hockey
12:00
Berkshire Schools v Berkshire Schools
Berkshire Schools v Berkshire Schools

@ St. Mary's School
BHUAJacqui Barlow, Odette Dawkins, Mariette Truter, Alan Wade,
Hatty Wood (umpires)
Friday 6th March 2020
Men - BHA Tournament - U12 In2Hockey
13:30
Berkshire Schools v Berkshire Schools
Berkshire Schools v Berkshire Schools

@ Pangbourne College
BHUAJames Bartrip, Simon Milford, Kevin O'Linn, Hatty Wood (umpires)
Saturday 7th March 2020
Men - MBBO Regional One
15:30
Newbury and Thatcham v Oxford University 2
Newbury and Thatcham v Oxford University 2

@ Henwick Worthy
Umpires not provided by Berkshire HUA
Reading 3 v Oxford Hawks 2
Reading 3 v Oxford Hawks 2

@ Reading HC
Umpires not provided by Berkshire HUA
Men - MBBO Regional Two
10:30
Sonning v South Berkshire
Sonning v South Berkshire

@ Berkshire County Sports Club
BHUAPhil Hills, Huw Richards (umpires) OHUA Guest Umpire (assessor)
Men - MBBO Division One
11:30
Phoenix and Ranelagh v Maidenhead 2
Phoenix and Ranelagh v Maidenhead 2

@ Reading University Sports Park
Umpires not provided by Berkshire HUA
13:00
Thame v Newbury and Thatcham 2
Thame v Newbury and Thatcham 2

@ Lord Williams's School
Umpires not provided by Oxfordshire HUA
Men - Berkshire Schools
14:30
Bradfield College v Eton College
Bradfield College v Eton College

@ Bradfield College
Umpires not provided by Berkshire HUA
Women - South Premier Division Three A
10:30
Milton Keynes v Southgate 2
Milton Keynes v Southgate 2

@ Woughton Playing Fields
OHUAPaul Berry, Pat Cross (umpires)
15:00
Sonning v West Hampstead
Sonning v West Hampstead

@ Berkshire County Sports Club
BHUAMike Vince, Hatty Wood (umpires) OHUA Guest Umpire (assessor)
Women - Trysports Premier One
11:30
Aylesbury v Amersham and Chalfont 2
Aylesbury v Amersham and Chalfont 2

@ Aylesbury Vale Academy
OHUAJohn Burdett, Avtar Hunter-Singh (umpires)
10:15
Henley 2 v Marlow 2
Henley 2 v Marlow 2

@ Henley HC
OHUAMichael Corran, Mike Vince (umpires)
11:30
Maidenhead 2 v Slough 2
Maidenhead 2 v Slough 2

@ Altwood School
BHUAAlan Wade, Richard Webb (ACHC) (umpires)
14:00
Newbury and Thatcham v South Berkshire
Newbury and Thatcham v South Berkshire

@ Henwick Worthy
BHUADawn Collis, Graeme Dow (umpires)
11:30
Oxford 2 v Banbury
Oxford 2 v Banbury

@ Oxford Brookes University
OHUADavid Hughes, Shona McNab (umpires)
14:45
Wallingford v Oxford Hawks 3
Wallingford v Oxford Hawks 3

@ Wallingford Sports Park
OHUAPaul Hogben, Georgie Metcalfe (umpires)
Women - Trysports Premier Two
13:30
Oxford 3 v South Berkshire 2
Oxford 3 v South Berkshire 2

@ Headington School
OHUAGary Brock, Tim Dudgeon, David Hughes (umpires)
11:30
Oxford Hawks 4 v Marlow 3
Oxford Hawks 4 v Marlow 3

@ Banbury Road North (Top)
OHUAThomas Christophers, Dave Settle (umpires)
13:00
Reading Rockets v Oxford University 2
Reading Rockets v Oxford University 2

@ Reading HC
BHUAMark Sayers, Nicholas Wooldridge (umpires)
12:00
Sonning 2 v Thame
Sonning 2 v Thame

@ Berkshire County Sports Club
BHUAKim O'Leary, Michael Sartorius (umpires)
12:30
Witney 2 v Wallingford 2
Witney 2 v Wallingford 2

@ Wood Green School
OHUADawn Tucker, Jerry Unsworth (umpires)
10:30
Wycombe 2 v Phoenix and Ranelagh
Wycombe 2 v Phoenix and Ranelagh

@ Wycombe High School
BHUAAngela Bowler, Elizabeth Penston (umpires)